ATLETIKA: Bratislavský maratón vyhrali Keňania, Murigiová v rekorde

VAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.

Názov videa:ATLETIKA: Bratislavský maratón vyhrali Keňania, Murigiová v rekorde
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Nedeľa 1. apríla 2012 12:00
Dátum vydania:Nedeľa 1. apríla 2012 13:26
Popis videa:Traťový rekord na bratislavskom mestskom maratóne odolal aj tento rok. Víťazný Micah Kiplagat Samoei dosiahol na okruhu medzi Starým mestom a Petržalkou čas 2:21:08 h a za traťovým maximom Vasila Remščuka z roku 2008 zaostal o 1:26 min. V náročných podmienkach zdolal 31-ročný Keňan svojho krajana Elishu Kiproticha Saweho, tretí dobehol Bielorus Oleg Gur. Zo slovenských bežcov skončil najlepšie Imrich Magyar, ktorého klasifikovali za 2:31:02 h na 9. mieste. Samoei do 35. km bežal plece pri pleci s ďalším Keňanom Richardom Chepkwonym. Polmaratón zvládol za 1:08:19 h, Chepkwony však nasadené tempo nevydržal a neskôr vzdal. Na trati zažili bežci naozaj prvoaprílové počasie, na petržalskej dunajskej hrázdi silný protivietor, nechýbalo sneženie, dážď a teplota pod 10 °C. Aj tieto faktory ovplyvnili jeho výkon. Samoei bol pred pretekmi jedným z favoritov, chcel zabehnúť čas okolo 2:16 h. "Boli to najťažšie preteky môjho života. Dnes boli podmienky skutočne náročné. Od 35. km som bežal sám. Bol to aj boj s počasím. Aj keď som si trúfal na lepší čas, dnes sa to nedalo," povedal víťaz v cieli. Samoei za prvenstvo získal finančnú prémiu 2000 eur.
Súbor a veľkosť:MP4 - 6.98MB
Autor videa:Lukáš Krajčovič
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.