Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Audiencia víťazov Zlatého záchranárskeho kríža u prezidenta GašparovičaVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Audiencia víťazov Zlatého záchranárskeho kríža u prezidenta Gašparoviča
Miesto natočenia:Bratislava
Dátum natočenia:Streda 8. apríla 2009 11:30
Dátum vydania:Streda 8. apríla 2009 14:33
Popis videa:Prezident Ivan Gašparovič dnes prijal víťaza Zlatého záchranárskeho kríža za rok 2008, poďakoval všetkým laureátom súťaže záchranárskeho časopisu RESCUE report Zlatý záchranársky kríž za rok 2008. Prezidentovi predstavili aj záchranárov zasahujúcich v prvej línii počas tragédie v Polomke 21. februára. Zvláštnu pozornosť venovali len deväťročnému hasičovi-záchranárovi Patrikovi Šimoňákovi, ktorý prezidentovi odovzdal vlastnoručne vyrobený denník s venovaním a fotografiami. Agentúru SITA o tom informovala manžérka projektu Oľga Vrbíková. Ocenenia sa v tomto roku udeľujú v piatich súťažných kategóriách a budú udelené aj dve špeciálne ceny. Na dvojkolovom hodnotení sa podieľali predstavitelia všetkých zložiek Integrovaného záchranného systému. Návrhy na nominácie dávali nielen záchranári, ale i laická verejnosť. Porota napokon vybrala víťazov z 39 nominovaných činov. Kritériá hodnotenia boli pritom odlišné pri činoch laickej verejnosti a pri činoch profesionálov jednotlivcov a kolektívov. Jeden spoločný prvok však nájdeme u všetkých. Je to vysoká miera nasadenia, ľudskej odvahy a vytrvalosti spojená veľakrát s ohrozením vlastného zdravia alebo iným rizikom. Preto má toto ocenenie medzi záchranárskou verejnosťou veľkú hodnotu
Súbor a veľkosť:WMV - 29.99MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.