Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

BOREC: Disciplinárne návrhy voči Harabinovi nestiahneVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:BOREC: Disciplinárne návrhy voči Harabinovi nestiahne
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Štvrtok 5. apríla 2012 11:00
Dátum vydania:Štvrtok 5. apríla 2012 12:04
Popis videa:Nový minister spravodlivosti Tomáš Borec nestiahne disciplinárne návrhy voči predsedovi Najvyššieho súdu SR Štefanovi Harabinovi, ktoré podalo predchádzajúce vedenie rezortu. „O tomto musí rozhodnúť ústavný súd a priniesť nám informáciu,“ povedal Borec na svojej prvej tlačovej besede v kresle ministra. Na Harabina podala exministerka Lucia Žitňanská štyri disciplinárne návrhy. Za nevpustenie kontroly z ministerstva financií na najvyšší súd ho už potrestali zrážkou 70 percent platu na jeden rok, Harabin sa proti tomu sťažuje na európskom súde. Borec sa s Harabinom od oznámenia jeho nominácie na post ministra nestretol, ale určite tak urobí. Nový minister hovorí, že v justícii je potrebná spolupráca na báze odbornosti medzi všetkými zložkami, teda nielen ministerstvom a súdmi, ale aj s generálnou prokuratúrou a ministerstvom vnútra.
Súbor a veľkosť:MP4 - 15.97MB
Autor videa:Lukáš Krajčovič
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.