Video.SITA.sk

Video > Zdravie

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITAZdravie

BRATISLAVA: Detská nemocnica má nový laparoskopický prístrojVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:BRATISLAVA: Detská nemocnica má nový laparoskopický prístroj
Miesto natočenia:SR - BA
Dátum natočenia:Pondelok 17. mája 2010 12:00
Dátum vydania:Pondelok 17. mája 2010 13:34
Popis videa:Detská fakultná nemocnica s poliklinikou (DFNsP) Bratislava má nový moderný laparoskopický prístroj za takmer 232-tisíc eur. Unikátny a jediný prístroj svojho druhu na Slovenku pribudol v centre miniinvazívnej diagnostiky a terapie detského veku, peniaze naň nemocnica získala od Nadácie SPP. Nový moderný prístroj prináša benefity predovšetkým pacientovi. "Pacientov operujeme oveľa menším prístupom či už do brušnej alebo hrudnej dutiny ako je to v prípade klasických operácií," povedal dnes na tlačovej konferencii primár Kliniky detskej chirurgie Vladimír Cingel. Namiesto päť-, desať- či viaccentimentrových vstupov ide v tomto prípade o desaťmilimetrové a menšie otvory. Tým sa podľa neho oveľa menej poškodzujú tkanivá, dochádza k menšiemu krvácaniu a tým aj rýchlejšiemu hojeniu a rekonvalescencii. Nový prístroj, ktorý pribudol už k staršiemu a niekoľko rokov využívanému prístroju, však umožňuje aj lepší anatomický a vizuálny prehľad počas samotnej operácie, čiže vyššiu kvalitu obrazu a tým ľahšie verifikovanie anatomických štruktúr. Tým sa teda zvyšuje jej bezpečnosť a kvalita. "Výsledkom je bezpečný výkon a relatívne minimálne percento komplikácií. Malé jazvičky sú len čerešničkou," doplnil Cingel.
Súbor a veľkosť:WMV - 31.09MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.