Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Bratislava Food Fest mení miesto a prináša novinkyVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Bratislava Food Fest mení miesto a prináša novinky
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Piatok 16. apríla 2010 11:00
Dátum vydania:Piatok 16. apríla 2010 15:19
Popis videa:Druhý ročník gastronomického podujatia Bratislava Food Fest 2010 sa uskutoční v dňoch 11. až 13. júna. Nebude však na Tyršovom nábreží, ale v Medickej záhrade. Hlavný dôvod zmeny miesta je to, že Tyršovo nábrežie nebolo pre gastronomický festival úplne vhodné miesto, a to najmä pre nedobudovanú protipovodňovú ochranu a silný vietor, uviedol na dnešnej tlačovej besede organizátor podujatia Radoslav Nackin. "Neradi by sme to absolvovali ešte raz, bolo to také boľavé miesto prvého ročníka," Podujatie vstupuje do svojho druhého roku s novinkami. Na rozdiel od vlaňajška, tento rok sa predstavia aj mimobratislavské reštaurácie, aby naplnili ambíciu organizačného tímu stať sa celoslovenským podujatím. Účasť zatiaľ potvrdilo 25 podnikov. Svoje umenie predvedú aj Michelinom ocenení šéfkuchári, sľúbil prísť aj Pavel Pospíšil. Na ďalšej novinke - Trhovisku budú prezentovať svoje výrobky menší producenti medu, medoviny a potravinárskych produktov. Francúzske potraviny ponúkne Frenchmarket. Trh s produktmi francúzskych výrobcov by mal byť štartom projektu, v rámci ktorého chce festival predstaviť každý rok gastronómiu inej krajiny. Stan regionálnych chutí bude venovaný špecialitám a receptom z celého Slovenska. Obľúbené akcie z roku 2009 ostávajú. Chefs Life Cooking Aréna však nebude v priestoroch divadla Aréna tak ako minulý rok, ale v stane v Medickej záhrade. Ostáva aj detská škola varenia. Vo vínnom stane sa predstavia najmä slovenskí vinári od tých najväčších až po malých, "garážových" výrobcov. Aj tento rok budú môcť návštevníci a návštevníčky ochutnať nielen jedlá z celého sveta, ale aj modernú a tradičnú slovenskú kuchyňu či rakúsko-uhorské recepty. Odborným garantom podujatia je šéfkuchár Jaroslav Žídek.
Súbor a veľkosť:WMV - 36.67MB
Autor videa:Janka Harmadyová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.