Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Bratislava oslavuje meninyVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Bratislava oslavuje meniny
Miesto natočenia:BA-Magistrát mesta Bratislavy
Dátum natočenia:Streda 25. marca 2009 10:00
Dátum vydania:Streda 25. marca 2009 13:58
Popis videa:Mesto Bratislava si pripomína 90. výročie pomenovania, pri tejto príležitosti sa pripravuje vedecká päťzväzková monografia Dejiny Bratislavy. Ako na dnešnej tlačovej besede povedal predseda občianskeho združenia Historia Posoniensis Juraj Šedivý, pôjde o serióznu analýzu historického vývoja slúžiacu okrem iného aj na poznanie vlastnej identity. Mesto pri príležitosti svojich 90. menín pripravuje niekoľko podujatí. Sériu akcií otvára Mestská knižnica, ktorá na svojej internetovej stránke ponúka historický prierez mien hlavného mesta pod názvom Od Pressburgu cez Pozsony k Bratislave, alebo 90. výročie pomenovania mesta. V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca sa zasa v predvečer výročia, teda vo štvrtok 26. marca uskutoční slávnostný koncert. Múzeum mesta Bratislavy v spolupráci s Historickým ústavom SAV a hlavným mestom pripravuje výstavu Hlavné mesto Bratislava a jeho obyvatelia v rokoch 1919 - 1920, vernisáž je naplánovaná na 25. apríla.
Súbor a veľkosť:WMV - 20.44MB
Autor videa:Dominika Miklošíková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.