Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

BRATISLAVA: Pri nábreží Dunaja chcú vytvoriť plávajúcu promenáduVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:BRATISLAVA: Pri nábreží Dunaja chcú vytvoriť plávajúcu promenádu
Miesto natočenia:SR - BA
Dátum natočenia:Utorok 31. marca 2009 13:00
Dátum vydania:Utorok 31. marca 2009 13:12
Popis videa:Nábrežie Dunaja na staromestskom brehu v Bratislave by mala zatraktívniť plávajúca promenáda. V celej dĺžke nábrežia medzi Starým a Novým mostom, čo je takmer jeden kilometer, by tak mala vzniknúť kontinuálna pešia promenáda, exteriérové a celoročné interiérové sedenia ako aj osobný prístav. Na dnešnej tlačovej besede predstavili verejnosti projekt Promenáda na vode architekti z Design Factory Zoran Michalčák a Martin Paško. "Promenáda bude vytvorená z 11 plávajúcich vzájomne prepojených pontónov, takže aj v prípade premenlivej hladiny Dunaja bude vždy v optimálnej výške k vode. Kulminácia hladiny je až do ôsmich metrov," spresnil Paško. Celá dĺžka promenády bude verejne prístupná obyvateľom a návštevníkom Bratislavy, pričom všetky prístupy budú bezbariérové. Projekt by mali začať realizovať po ukončení výstavby protipovodňovej ochrany v tejto oblasti, architekti to odhadli na začiatok budúceho roka. Vybudovanie promenády, respektíve výroba všetkých pontónov by mala trvať tri až štyri roky, následne pontóny ukotvia pri nábreží. Náklady na plávajúcu promenádu sú približne 66 miliónov €, hradí ich britská spoločnosť.
Súbor a veľkosť:WMV - 22.89MB
Autor videa:Janka Harmadyová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.