Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

ČAPLOVIČ: SGI sa neozval vtedy, keď mal, ich kritiku odmietaVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:ČAPLOVIČ: SGI sa neozval vtedy, keď mal, ich kritiku odmieta
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Piatok 3. apríla 2009 13:00
Dátum vydania:Piatok 3. apríla 2009 13:36
Popis videa:Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI), ktorý dnes kritizoval vládu za neplnenie modernizačného programu Slovensko 21, sa neozval vtedy, keď ho vláda pripravovala, reagoval na ich kritiku vicepremiér Dušan Čaplovič. Neplnenie programu po vyhodnotení plnenia krátkodobých opatrení, ktoré mali byť splnené do konca januára, odmietol. Pripomenul, že v januári sa vláda venovala riešeniu plynovej krízy. "Keď sme pripravovali modernizačný program, tak sme o kríze nehovorili," uviedol. K plynovej kríze neskôr pribudla aj finančná kríza. "Nech sa páni z dobre spravovanej spoločnosti obrátia na tých, ktorí spôsobili krízu na Wall Street,... ktorí stavali Babylonskú vežu a teraz im táto veža veľmi rýchlo padla," uviedol. SGI vyzýva vládu, aby začala plniť vlastný program alebo priznala, že išlo len o marketingový ťah pre Európsku úniu v čase, keď sa rozhodovalo o zavedení eura. "Niekedy sú mimoriadne podmienky a my sme ich nespôsobili," zareagoval Čaplovič. Odmietol, že ignorovanie modernizačného programu robí zo Slovenska nespoľahlivého partnera. "Musíme niektoré veci nastaviť, aby sme vedeli reagovať na nové podmienky. Nie je to jednoduché, aby sme hneď tieto problémy vyriešili," povedal Čaplovič. Opatrenia by podľa neho by mala vláda zrealizovať do konca júla.
Súbor a veľkosť:WMV - 31.25MB
Autor videa:Janka Harmadyová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.