Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

ČESTNÁ STRÁŽ: Nová uniforma má baletné rukávy a zlatú viazankuVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:ČESTNÁ STRÁŽ: Nová uniforma má baletné rukávy a zlatú viazanku
Miesto natočenia:BA - Ministerstvo obrany SR
Dátum natočenia:Utorok 12. mája 2009 14:00
Dátum vydania:Utorok 12. mája 2009 17:25
Popis videa:Vojaci Čestnej stráže prezidenta po pätnástich rokoch menia uniformy - bledé nahradia tmavými. Dominantnou farbou je tmavomodrá, doplnená prvkami bielej, zlatej a červenej farby, ktorá v predchádzajúcom modeli vôbec nebola zastúpená, i keď patrí do slovenskej trikolóry. Autorka uniformy Helena Jurikovičová sa aj do novej uniformy snažila vniesť prvky slovenskosti, farebnosť je daná štátnymi farbami. Zlatú farbu použila z estetického dôvodu na viazanku, ktorá je podľa Jurikovičovej "takým terčíkom, dominantným znakom" a súvisí s výšivkami lipových ratolestí. Okrem reprezentačnej funkcie bude nová uniforma aj praktická. "Aby mohli zdvíhať rukávy, sú tak špeciálne baletne urobené, to pred tým nemali," povedala a dodala, že aj materiál je nepremokavý.
Súbor a veľkosť:WMV - 20.17MB
Autor videa:Dominika Miklošíková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.