Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

CIRKEV: Luteráni robia veci dobre vtedy, keď slúžia ostatnýmVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:CIRKEV: Luteráni robia veci dobre vtedy, keď slúžia ostatným
Miesto natočenia:SR - BA
Dátum natočenia:Streda 17. marca 2010 10:00
Dátum vydania:Streda 17. marca 2010 11:37
Popis videa:Luteráni robia podľa generálneho tajomníka Svetového luteránskeho zväzu (SLZ) Ishmaela Noka veci dobre vtedy, keď slúžia ostatným. Výživa ľudstva, pomoc chudobným, problematika životného prostredia, rovnoprávne postavenie žien, obchod s ľuďmi, migrácia v Európe ako aj ekumenická spolupráca boli témy, ktorými sa od nedele do dnes zaoberali delegáti Predvalného zhromaždenia SLZ v Európe. Predvalné zhromaždenia sa konajú pred každým valným zhromaždením zväzu, prítomní sú na ňom zástupcovia jednotlivých regiónov. Luteráni podľa viceprezidenta zväzu pre Európu Petra Stolla sú citliví na potreby núdznych. Luteránske cirkvi dokážu pomáhať podľa neho vďaka celosvetovej komunite. Pritom úzko spolupracujú s miestnymi cirkvami. Generálny biskup Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku Miloš Klátik v tejto súvislosti upozornil na zbierku, keď slovenskí evanjelici vyzbierali na pomoc Haiti viac ako 35 000 eur.
Súbor a veľkosť:WMV - 26.35MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.