Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

CIRKEV: Novým metropolitom Pravoslávnej cirkvi je prešovký arcibiskup RastislavVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:CIRKEV: Novým metropolitom Pravoslávnej cirkvi je prešovký arcibiskup Rastislav
Miesto natočenia:Prešov
Dátum natočenia:Sobota 11. januára 2014 14:00
Dátum vydania:Sobota 11. januára 2014 17:10
Popis videa:Novou hlavou Pravoslávnej cirkvi v českých krajinách a na Slovensku je arcibiskup prešovský Rastislav. Na tento post ho dnes zvolili delegáti 13. mimoriadneho snemu v Prešove. Najvyšší post v Pravoslávnej cirkvi v Čechcách a na Slovensku získal ešte pred dovŕšením 36 rokov veku. Vo funkcii nahradí vladyku Kryštofa, ktorý sa postu metropolitu vzdal vlani v apríli. Na sneme bol jediným kandidátom na post metropolitu, keď novomenovaný arcibiskup pražský Jáchym sa svojej kandidatúry vzdal. V tajnom hlasovaní získal 87 percent hlasov z počtu zúčastnených delegátov. Novozvolený metropolita Rastislav sa chce usilovať o zachovanie jednoty cirkvi. Sídliť bude naďalej v Prešove. Oficiálne sa úradu ujme po intronizácii, dátum určí Posvätná synoda. Voľba metropolitu je doživotná funkcia, ktorej sa môže zvolený metropolita vzdať z viacerých dôvodov.
Súbor a veľkosť:MP4 - 39.06MB
Autor videa:Kvetoslava Mudríková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.