Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Daňová správa odhalila podvod pri obchodovaní so zlatomVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Daňová správa odhalila podvod pri obchodovaní so zlatom
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Štvrtok 18. marca 2010 13:30
Dátum vydania:Štvrtok 18. marca 2010 14:48
Popis videa:Daňová správa odhalila podvodné obchody s investičným zlatom. Podvodníci podľa generálneho riaditeľa Daňového riaditeľstva SR Igora Šulaja využili to, že investičné zlato sa pri nákupe a predaji nezdaňuje daňou z pridanej hodnoty (DPH). Ak sa však zlato predáva v inej forme ako investičné, napríklad vo forme prútov, odliatkov či zlatníckych výrobkov, DPH podlieha. Do podvodu bolo zapojených 61 daňových subjektov zo Slovenska. Daňové úrady podľa Šulaja po odhalení podvodu dorubili daňovú povinnosť vo výške 15,8 mil. eur a stále zadržiavajú nadmerné odpočty pri obchodoch so zlatom v hodnote 1,5 mil. eur. "Štátny rozpočet nestratil ani euro," zhodnotil výsledok kontroly na štvrtkovej tlačovej besede Šulaj.
Súbor a veľkosť:WMV - 20.33MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.