Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

EUROVOĽBY: Volebná komisia zložila pred premiérom sľubVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:EUROVOĽBY: Volebná komisia zložila pred premiérom sľub
Miesto natočenia:Bratislava
Dátum natočenia:Pondelok 6. apríla 2009 11:00
Dátum vydania:Pondelok 6. apríla 2009 13:03
Popis videa:Sľub premiérovi Robertovi Ficovi zložilo 17 členov Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) pre voľby do Európskeho parlamentu (EP), ktorá sa dnes zišla na prvom zasadnutí na Úrade vlády SR. Jej členov delegovali parlamentné a neparlamentné strany a hnutia. Voľby europoslancov budú 6. júna. Od júnových eurovolieb bude SR v EP zastupovať 13 poslancov, v súčasnosti ich je o jedného viac. Eurovoľby na Slovensku budú stáť takmer 7,5 milióna eur. Šéfom volebnej komisie sa stal Andrej Trnovec zo Slovenskej ľudovej strany, podpredsedníčkou Dagmar Skačanová z občiansko-liberálnej strany Liga. Za zapisovateľku volebnej komisie vymenovala vláda riaditeľku odboru volieb ministerstva vnútra Líviu Škultétyová. Fico členov volebnej komisie požiadal, aby si uvedomili spoločné vyššie poslanie a aby podporili a strážili priebeh volieb v duchu nášho právneho poriadku a v duchu všeobecne uznávaných princípov demokracie vo vyspelom svete. Na voľbách v roku 2004 sa zúčastnilo 16,96 percenta slovenských voličov. Podľa premiéra existuje veľa dôvodov, prečo bude účasť na voľbách do europarlamentu opäť extrémne nízka. Ľudia si europarlament zvyčajne spájajú len s vysokými platmi, pôžitkami a nemajú o ňom veľa informácií, uviedol.
Súbor a veľkosť:WMV - 31.31MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.