Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Fico vyzval na oživenie obchodu s citlivými krajinami ako je KubaVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Fico vyzval na oživenie obchodu s citlivými krajinami ako je Kuba
Miesto natočenia:Bratislava-MZV SR
Dátum natočenia:Utorok 28. apríla 2009 10:00
Dátum vydania:Utorok 28. apríla 2009 12:31
Popis videa:Premiér Robert Fico vysvetlil na konferencii o zahraničnej politike v Bratislave, že dnes sa mení vzťah sveta k „citlivým oblastiam“. „Krajiny, ktoré boli niekedy vnímané ako krajiny, kde bol nedostatok demokratického dialógu, krajiny, ktoré mali problém s existenciou politických systémov, sú dnes zrazu krajiny, kde sa úplne v priebehu niekoľkých mesiacov zmenila klíma, charakter a my pociťujeme, že sa opäť len prizeráme.“ Ako príklad spomenul Kubu. „Ak sa dnes ukazuje, že je veľký záujem nadviazať kvalitný dialóg s Kubou, tak nečakajme,“ apeloval premiér. Keď EÚ uvoľňuje tieto vzťahy, garantuje, že všetci to využijú na obchod. „Ak budeme spať, ak sa budeme báť povedať svoj vlastný názor, tak skončíme, ako to bolo aj v minulosti, že trhy, ktoré boli niekedy absolútnou dominantou bývalého Československa sme opustili bez akéhokoľvek súboja a dnes sa pozeráme, ako tie trhy sú obsadené niekým iným.“
Súbor a veľkosť:WMV - 18.65MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.