Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Hladina Štrbského plesa po zime výrazne kleslaVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Hladina Štrbského plesa po zime výrazne klesla
Miesto natočenia:Vysoké Tatry - Štrbské Pleso
Dátum natočenia:Štvrtok 29. apríla 2010 13:00
Dátum vydania:Štvrtok 29. apríla 2010 16:11
Popis videa:Hladina Štrbského plesa vo Vysokých Tatrách po zime klesla o 60 centimetrov. Spolu s poklesom asi o 30 cm ešte v minulom roku je to najvýraznejší pokles hladiny Štrbského plesa za posledných vyše 100 rokov. Podľa Pavla Kráľa, ekológa Štátnych lesov Tatranského národného parku sa zatiaľ nedá určiť presná príčina tohto javu. Zasnežovanie zjazdoviek na Štrbskom Plese mohli spôsobiť maximálny pokles o desať centimetrov. Ďalšou príčinou môže byť suchá zima s nedostatkom snehu, ale aj porušenie morény počas rekonštrukcie a výstavby objektov na južnom brehu Štrbského plesa. Či ide o trvalý stav alebo sa hladina opäť zdvihne na úroveň dlhodobých pozorovaní alebo dokonca klesne ešte viac ukáže blízka budúcnosť.
Súbor a veľkosť:WMV - 34.44MB
Autor videa:Rastislav Ovšonka
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.