Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Investor pozastavil búranie PKOVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Investor pozastavil búranie PKO
Miesto natočenia:BA - Crown Plaza
Dátum natočenia:Streda 15. apríla 2009 19:00
Dátum vydania:Streda 15. apríla 2009 19:37
Popis videa:Búracie práce budovy Parku kultúry a oddychu (PKO) na bratislavskom nábreží sa dnešným dňom končia. Na dnešnej tlačovej besede to vyhlásil konateľ spoločnosti Henbury Development, s.r.o., Ján Krnáč. Spoločnosť tak reagovala na predĺženie búracieho povolenia. Staromestský starosta Andrej Petrek totiž dnes v požadovanom termíne, teda do 16:00, podpísal rozhodnutie o predĺžení búracieho povolenia v tzv. skrátenom konaní. Pôvodné povolenie, ktoré v minulosti vydal staromestský stavebný úrad, malo platnosť do nedele 19. apríla. O predĺženie búracieho povolenia požiadalo pritom hlavné mesto ešte v utorok po dočasnom zastavení asanačných prác. Po dnešných udalostiach je teda jasné, že búranie PKO sa zatiaľ odkladá a mesto má opäť čas a priestor na nájdenie adekvátnej náhrady za súčasné PKO. Investor je však ochotný čakať "len" do konca roka 2011, kedy stráca platnosť aj predĺžené búracie povolenie. "Do tohto termínu by sa to malo stihnúť," uviedol Krnáč.
Súbor a veľkosť:WMV - 15.53MB
Autor videa:Dominika Miklošíková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.