Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

IVO: Kvalita demokracie na Slovensku sa nezlepšujeVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:IVO: Kvalita demokracie na Slovensku sa nezlepšuje
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Štvrtok 15. apríla 2010 10:00
Dátum vydania:Štvrtok 15. apríla 2010 12:35
Popis videa:Kvalita demokracie na Slovensku sa nezlepšuje. Skonštatoval to Grigorij Mesežnikov z Inštitútu pre verejné otázky (IVO) pri dnešnom prezentovaní výsledkov projektu IVO Barometer. Podľa neho to "súvisí s nastavením hlavných politických aktérov, vládnej koalície, od toho ako uplatňujú moc." Vývoj kvality demokracie v prvom štvrťroku tohto roka ohodnotili analytici inštitútu známkou 3,4, ktorá je rovnaká ako v predchádzajúcom štvrťroku. "To, že rating zostal nezmenený, však neznamená, že nedochádza k zhoršovaniu situácie," zdôraznil Mesežnikov. Ako podotkol, je to veľmi nevhodné pre krajinu, ktorá je už niekoľko rokov súčasťou Európskej únie. Z pohľadu ratingu sa kvalita demokracie zhoršila len v jednej z hodnotených oblastí - legislatíve, no neprenieslo sa to do zhoršenia priemerného ratingu. Vo väčšine hodnotených oblastí autori potvrdili pretrvávanie trendov z minulého roka, na rozdiel od predchádzajúcich období však nedošlo k otvoreniu nových závažných trhlín vo vývoji demokracie.
Súbor a veľkosť:WMV - 30.7MB
Autor videa:Janka Harmadyová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.