Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Josef Čapek a jeho diela konečne na SlovenskuVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Josef Čapek a jeho diela konečne na Slovensku
Miesto natočenia:BA-Mirbachov palác
Dátum natočenia:Štvrtok 2. apríla 2009 11:00
Dátum vydania:Štvrtok 2. apríla 2009 14:24
Popis videa:Bratislava oddnes hostí najväčšiu výstavu diel slávneho českého výtvarníka a spisovateľa Josefa Čapka, aká kedy na Slovensku bola. Galéria mesta Bratislavy ju pripravovala viac ako dva roky po úspechu Čapkových diel na výstave Klenoty českej moderny. Ako na dnešnej tlačovej besede povedal manažér a spoluautor výstavy Ján Kukal, Slovensko to Čapkovi dlhuje. Vďaka profilovej výstave 130 vybraných diel Tajomstvá obrazov sa jeho diela vrátia do Bratislavy po 18 rokoch. Jeden z najväčších projektov galérie pripravila kurátorka Alena Pomajzlová, v Mirbachovom paláci na Františkánskom námestí bude pre návštevníkov otvorená od 3. apríla do 21. júna. Dnes večer výstavu otvoria predseda slovenského parlamentu Pavol Paška a predseda poslaneckej snemovne českého parlamentu Miroslav Vlček, obaja nad ňou prevzali záštitu.
Súbor a veľkosť:WMV - 14.97MB
Autor videa:Dominika Miklošíková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.