Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Jureňa chce kandidovať za trnavského župana, kritizuje MikušaVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Jureňa chce kandidovať za trnavského župana, kritizuje Mikuša
Miesto natočenia:Bratislava-NR SR
Dátum natočenia:Streda 15. apríla 2009 15:00
Dátum vydania:Streda 15. apríla 2009 17:49
Popis videa:Bývalý podpredseda ĽS-HZDS a exminister pôdohospodárstva Miroslav Jureňa dnes oznámil, že bude kandidovať v jesenných voľbách na post trnavského župana. Jureňa na tlačovej besede kritizoval terajšieho predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša, že nedodržal koaličnú dohodu so Smerom-SD, podľa ktorej táto strana mala obsadiť v kraji funkciu prednostu úradu. Jureňovi tiež prekáža, že župa je riadená bez relevantných parlamentných strán. Podľa jeho slov "zo 14 poslancov župy je 15 z SMK." Trnavská župa má 40 poslancov. Podľa Jureňu Trnavský samosprávny kraj ovláda Mikuš spolu s bývalým primátorom Dunajskej Stredy Petrom Pázmányom a priateľmi z karatistického klubu. Podľa Mikuša by sa tárať určite nemalo. „To, čo bolo povedané, je kôpka nezmyslov, neznalosť zákona, počtov. Poslanec by mal poznať zákon. V krajskom parlamente sedia ľudia, ktorí získali priamy mandát od občanov zo svojho volebného obvodu. Ja som získal priamy mandát. Je absolútny nonsens hovoriť, aby politické strany spravovali kraje,“ povedal Mikuš pred novinármi v reakcii na Jureňove tvrdenia.
Súbor a veľkosť:WMV - 25.75MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.