Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Kauza pezinskej skládky sa opäť dostala na program rokovania súdu.VAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Kauza pezinskej skládky sa opäť dostala na program rokovania súdu.
Miesto natočenia:Ba, Krajský súd
Dátum natočenia:Streda 8. apríla 2009 11:00
Dátum vydania:Streda 8. apríla 2009 11:59
Popis videa:Kauza pezinskej skládky sa opäť dostala na program rokovania súdu. Bratislavský krajský súd dnes v správnom konaní posudzoval, či ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja postupovalo v súlade so zákonom, keď vylúčilo Miroslava Krála z konania o územnom rozhodnutí o umiestnení skládky. "Do tohto konania som sa prihlásil ako účastník a oni ma vylúčili," povedal pre agentúru SITA. Král je poslanec Mestského zastupiteľstva v Pezinku, kde pôsobí v komisii územného rozvoja a životného prostredia. Ako uviedol, v celom procese povoľovania výstavby skládky Slovenská inšpekcia životného prostredia tvrdila, že nebude skúmať územné rozhodnutie o umiestnení stavby, že to malo byť vyriešené v inom konaní. "Do tohto konania som sa prihlásil a ministerstvo nás všetkých z tohto konania vylúčilo, čiže nikto nemal právo proti vydaniu územného rozhodnutia o umiestnení skládky podať námietku," poznamenal a zdôraznil, že na Slovensku neexistovala žiadna právna možnosť rozhodnutie napadnúť. Keďže bol z konania vylúčený, nemal možnosť uviesť argumenty, prečo je umiestnenie skládky v rozpore s územným plánom. Ako dodal, skládka sa nachádza približne 300 metrov od jeho domu, čo priamo porušuje jeho ústavné práva na priaznivé životné prostredie.
Súbor a veľkosť:WMV - 33.31MB
Autor videa:Martina Kriková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.