Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Kriedu už aj na Slovensku postupne striedajú prstyVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Kriedu už aj na Slovensku postupne striedajú prsty
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Štvrtok 4. marca 2010 09:00
Dátum vydania:Sobota 13. marca 2010 09:00
Popis videa:Tabuľa ovládaná obyčajnými dotykmi vyvolala v žiakoch základnej školy Veternicová 20 v mestskej časti Karlova Ves pocity úžasu a neskrývaného nadšenia. Novinka, ktorú by ešte pred nedávnom mnohí zaradili skôr do vedecko-fantastického žánru sa stáva realitou aj na Slovensku. "Uau, aký veľký televízor," opísala pre agentúru SITA prvé pocity žiakov učiteľka Jana Blaňárová. Žiaci premieňajú svoje myšlienky na skutočnosť obyčajnými dotykmi. Maľujú na nej, učia sa geometriu, gramatiku, zemepis, ale aj históriu. "Všetci žiaci na nej radi pracujú, pretože narábať s touto tabuľou je úplne iný pocit. Je to naozaj aktívna tabuľa, ktorá pracuje spolu so žiakom," vysvetlila Blaňárová. Používať ju pritom môžu všetci - od žiakov materskej školy až po vysokoškolákov. Kým v Českej republike sa podľa učiteľa informatiky a matematiky Martina Hlubockého novinka už vďaka štátnej podpore pomaly stáva štandardom, na Slovensku sa zatiaľ iba udomácňuje. Rodičia si ju museli financovať sami. "Pani riaditeľka (Katarína Belegišanin) nás oslovila ako združenie rodičov, či by sme mali možnosť prispieť, pretože je problém financovať takúto tabuľu. Dohodli sme sa, že všetky financie, ktoré môžeme uvoľniť, uvoľníme na túto tabuľu. Sme radi, že sa to podarilo," uviedla rodička Zuzana Holotňáková. Rodičia museli medzi sebou nájsť vyše 5200 eur. Spolu s vedením školy následne vybrali tú najvhodnejšiu tabuľu. Zohľadňovali pritom nielen cenu, ale aj kvalitu. "Zhodli sme sa všetci, že tento typ tabule je pre nás najlepší a najmodernejší," dodala Blaňárová.
Súbor a veľkosť:WMV - 24.58MB
Autor videa:Marek Lelovič
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.