Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Ministerstvo školstva zverejnilo výsledky Testovania 9VAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Ministerstvo školstva zverejnilo výsledky Testovania 9
Miesto natočenia:Ba, Ministerstvo školstva
Dátum natočenia:Utorok 28. apríla 2009 10:00
Dátum vydania:Utorok 28. apríla 2009 13:38
Popis videa:Ministerstvo školstva vidí podľa riaditeľky Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania Romany Kanovskej veľké rezervy vo vyučovaní štátneho jazyka na základných školách s vyučovacím jazykom maďarským v Nitrianskom, Trnavskom a Banskobystrickom kraji. Ako uviedla na dnešnej tlačovej besede z výsledkov hodnotenia testovania žiakov deviatych ročníkov základných škôl Testovanie 9 vyplynulo, že najlepšie testy napísali žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským v Bratislavskom kraji. Úspešnosť riešenia v kraji bola 71,7 percenta, čo je významne nad úrovňou priemernej úspešnosti. Podpriemerné výsledky dosiahli žiaci v Nitrianskom kraji, kde dosiahli úspešnosť 55,2 %. Kanovská vidí dôvody v tom, že na žiakov v Bratislavskom kraji vplýva viacjazyčné prostredie. Na druhej strane v tomto kraji bolo testovaných 73 žiakov zo štyroch škôl, kým v Nitrianskom to bolo viac ako 1 100 žiakov z približne 60 škôl. Celkovo sa na testovaní zúčastnilo 3 133 žiakov, ktorí v priemere získali 12,27 bodu z dvadsiatich, čo je 61,37 percentná úspešnosť.
Súbor a veľkosť:WMV - 32.22MB
Autor videa:Martina Kriková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.