Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

MÍTING: Pred prezidentským palácom proti i za vojnovú SRVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:MÍTING: Pred prezidentským palácom proti i za vojnovú SR
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Nedeľa 14. marca 2010 14:00
Dátum vydania:Nedeľa 14. marca 2010 18:07
Popis videa:Pamiatku obetí fašizmu, nacizmu a ďalších totalitných režimov si dnes, v deň 71. výročia vzniku prvej Slovenskej republiky (1939-1945) na bratislavskom Hodžovom námestí pripomenulo približne 300 ľudí. "Fašizmus nepatrí na Slovensko" - skandovali prítomní. Marcel Zajac z Centra pre filantropiu poznamenal, že ľudia nesmú v tento deň zostať doma. "Na námestie musíme prísť každý rok a povedať hlasné nie fašizmu,“ zdôraznil. Zhromaždenie prišlo podporiť aj niekoľko známych osobností, medzi inými Fedor Gál, Dušan Trančík, Grigorij Mesežnikov či Fero Guldan. Približne po pol hodine ukončil pokojné zhromaždenie jeho zvolávateľ - riaditeľ Konzervatívneho inštitútu Milana Rastislava Štefánika Ondrej Dostál. Mestská polícia následne na Hodžovom námestí oddelila odporcov Tisovho Slovenska od jeho stúpencov. Na zhromaždení zazneli slová proti Rómom, Židom, ale i Európskej únii, ktorá uberá podľa nich Slovensko o suverenitu. Na námestie neprišiel Marián Kotleba, ktorého polícia minulý rok počas mítingu zadržala. Kotleba ich však čaká na Martinskom cintoríne, kam sa prívrženci prvej Slovenskej republiky z centra Bratislavy pod dohľadom polície vydali. Rečníci viackrát prízvukovali zúčastneným, aby sa nenechali vyprovokovať a nedošlo k policajnému zásahu. Okrem mestskej polície bolo pripravených aj niekoľko desiatok štátnych policajtov a hliadky na koňoch. Oba mítingy sa skončili bez potreby zásahu polície.
Súbor a veľkosť:WMV - 40.39MB
Autor videa:Janka Harmadyová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.