Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

MK SR: Štát má dlh voči kultúreVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:MK SR: Štát má dlh voči kultúre
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Štvrtok 12. apríla 2012 16:00
Dátum vydania:Štvrtok 12. apríla 2012 17:22
Popis videa:Štát má voči kultúre dlh a to nielen ekonomický. "Má aj dlh v zmysle postavenia kultúry a toho ako štát vníma kultúru a jej význam a má dlh v zmysle systematických a strategických zmien," na dnešnej tlačovej besede po stretnutí s predstaviteľmi kultúrnej obce to povedal nový minister kultúry Marek Maďarič. Avizoval zriadenie rady vlády pre kultúru. Mala by sa stať platformou na komunikáciu štátu a kultúrnej obce, no aj s ostatnými rezortmi, napríklad školstva alebo práce a sociálnych vecí. Maďarič plánuje aj vznik nového modelu financovania kultúry. "Uvažujem o zriadení - alebo o pretransformovaní grantového systému ministerstva kultúry na verejnú inštitúciu, ktorá by bola finančne saturovaná jednak z tých zdrojov, ktoré dnes má grantový systém a jednak z určitého príspevku z výnosov z hazardných hier a lotérií, konkrétne z Tiposu," uviedol s tým, že konkrétne opatrenia v programovom vyhlásení vlády nebudú, zadefinuje len hlavné ciele.
Súbor a veľkosť:MP4 - 19.72MB
Autor videa:Lukáš Krajčovič
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.