Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

MOST-HÍD: Bugárovci chcú vznik menšinových samosprávVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:MOST-HÍD: Bugárovci chcú vznik menšinových samospráv
Miesto natočenia:SR - BA
Dátum natočenia:Streda 31. marca 2010 10:30
Dátum vydania:Streda 31. marca 2010 11:40
Popis videa:Most-Híd plánuje po voľbách presadzovať zákaz majorizácie menšín, teda rešpektovanie vôle menšiny zo strany väčšiny pri rozhodovaní o veciach menšín. Strana vidí riešenie v systéme menšinových samospráv. Predpoklad pre ich vznik by vytvoril nový zákon o postavení národnostných menšín na Slovensku, ktorý plánuje Most-Híd predložiť po voľbách. “Samospráva by mala orgány na celoštátnej úrovni, ale ak by bol záujem zo strany VÚC, kde daná menšina žije, mohli by vytvoriť pre samosprávny kraj medzičlánok,“ uviedol na tlačovej besede člen predsedníctva Most-Híd László Nagy.
Súbor a veľkosť:WMV - 34.6MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.