Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

MOST-HÍD: Išlo vždy len o handrkovanie s právami národnostných menšínVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:MOST-HÍD: Išlo vždy len o handrkovanie s právami národnostných menšín
Miesto natočenia:SR - BA
Dátum natočenia:Streda 31. marca 2010 10:30
Dátum vydania:Streda 31. marca 2010 13:06
Popis videa:Most-Híd plánuje po voľbách presadzovať zákaz majorizácie menšín, teda rešpektovanie vôle menšiny zo strany väčšiny pri rozhodovaní o veciach menšín. Prijatie princípu rozhodovania o menšinách z čias česko-slovenskej federácie po roku 1969 žiada strana Most-Híd. Ak bugárovci uspejú v júnových parlamentných voľbách, budú presadzovať zákaz majorizácie menšín, teda rešpektovanie vôle menšiny zo strany väčšiny pri rozhodovaní o veciach menšín. „Vo Federálnom zhromaždení bol vytvorený dvojkomorový systém, kde predstavitelia Česka a Slovenska v zásadných otázkach nemohli prehlasovať druhý štát, teda Česi Slovákov a Slováci Čechov,“ uviedol na dnešnej tlačovej konferencii člen predsedníctva Most-Híd László Nagy. Strana vidí riešenie v systéme menšinových samospráv. Predpoklad pre ich vznik by vytvoril nový zákon o postavení národnostných menšín na Slovensku, ktorý plánuje Most-Híd predložiť po voľbách.
Súbor a veľkosť:WMV - 37.08MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.