Video.SITA.sk

Video > Svet

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASvet

Nepokojné Moldavsko – ústavný súd nariadil prepočítať volebné hlasyVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Nepokojné Moldavsko – ústavný súd nariadil prepočítať volebné hlasy
Miesto natočenia:Moldavsko
Dátum natočenia:Pondelok 13. apríla 2009 12:00
Dátum vydania:Pondelok 13. apríla 2009 12:41
Popis videa:Približne 3000 protivládnych demonštrantov sa zišlo v centre Kišiňeva a požadovalo odstúpenie komunistickej vlády, ktorá vyhrala nedávne parlamentné voľby. Demonštranti kričali: ”Preč s komunistami!”. Opozičný lídri hlásali, že ”krehká” demokracia v Moldavsku je v ohrození. Nevinných ľudí podľa nich zatýkajú, bijú a mučia. Po utorňajších nepokojoch, pri ktorých bolo zranených najmenej 90 ľudí, zatkli približne 200 osôb. Podľa skupín angažujúcich sa za ľudské práva tieto osoby neskôr zbili. Moldavský ústavný súd vyšiel v ústrety návrhu prezidenta Vladimira Voronina na opätovné sčítanie hlasov. Práve podozrenia zo sfalšovania volebných výsledkov viedli v Kišiňeve k násilným protestom.
Súbor a veľkosť:WMV - 15.94MB
Autor videa:AP
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.