Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

NEZBUDSKÁ LÚČKA: Vojaci prepadli vlakovú stanicu plnú turistovVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:NEZBUDSKÁ LÚČKA: Vojaci prepadli vlakovú stanicu plnú turistov
Miesto natočenia:Nezbudská Lúčka/Žilina
Dátum natočenia:Sobota 19. mája 2012 21:00
Dátum vydania:Nedeľa 20. mája 2012 11:47
Popis videa:Vlakovú stanicu v Nezbudskej Lúčke pri Žiline prepadli nemeckí vojaci z druhej svetovej vojny. Rekonštrukciu udalostí súvisiacich s partizánskym odbojom v regióne Horného Považia a Turca z leta 1944 si prišli pozrieť stovky ľudí smerujúcich na hrad Strečno. „Počkali sme, kým nám na hlavnej trati Bratislava- Košice popremávali vlaky a potom nasledoval prepad nemeckých a slovenských vojsk, kde samozrejme naši slovenskí vojaci zvíťazili,“ povedala kultúrna manažérka Považského múzea v Žiline Adriana Brziaková. Streľba zo samopalov, dobové uniformy, autentické dialógy či nábojnice popadané v tráve nadchli najmä deti. „Snažili sme sa priblížiť udalosti z horúceho partizánskeho leta 1944, keď boli na trati Košice- Bohumín prepadávané strážne nemecké jednotky partizánskymi skupinami. Diváci mali možnosť vidieť pôvodné zbrane i vojenskú výstroj bojujúcich jednotiek,“ povedal Boris Šeliga z Klubu vojenskej histórie Slovensko.
Súbor a veľkosť:MP4 - 27.94MB
Autor videa:Matúš Ružička
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.