Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Oficiálne začali rekonštruovať električkový tunelVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Oficiálne začali rekonštruovať električkový tunel
Miesto natočenia:BA - Kapucínska, tunel
Dátum natočenia:Pondelok 18. mája 2009 10:30
Dátum vydania:Pondelok 18. mája 2009 13:21
Popis videa:Električkový tunel pod Bratislavským hradom dnes začali oficiálne rekonštruovať. Práce za 8,3 milióna € by mali trvať jeden rok, ich ukončenie sa predpokladá v máji 2010. Rýchlosť električiek by sa v tuneli mala po rekonštrukcii zvýšiť zo súčasných 10 na 50 kilometrov za hodinu. Na dnešnej tlačovej besede o tom informovali zástupcovia hlavného mesta a Dopravného podniku Bratislava, a.s.. Jedným z cieľov rekonštrukcie je zabezpečenie statickej bezpečnosti a trvanlivosti nosnej konštrukcie. V rámci opravy tunela sa počíta aj so zlepšením vzhľadu jeho interiéru. Ostenie tunela bude očistené, čím sa zvýrazní pôvodná farba a štruktúra muriva z ryolitu. "Vodovodné potrubie bude z povrchu odstránené a uložené v zemi, rovnako aj elektrika, aby spĺňali náročné kritériá, ktoré predpisuje EÚ," spresnil primátor mesta Andrej Ďurkovský. V súlade s požiadavkami na životnosť bude v tuneli vybudovaný bezštrkový električkový zvršok typu "pevná jazdná dráha", ktorý bude oproti jestvujúcemu stavu obsahovať aj pružné, izolačné a antivibračné prvky. V celej dĺžke tunela bude vybudované nové trolejové vedenie, počas prevádzky električiek bude tunel aj viac vysvietený. "Verím, že táto rekonštrukcia môže prispieť k zvýšeniu preferencie mestskej hromadnej dopravy na úkor individuálnej," dodal Ďurkovský.
Súbor a veľkosť:WMV - 19.75MB
Autor videa:Dominika Miklosikova
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.