Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

OPONICE: Osobné veci pasažiera Titanicu vystavujú v kaštieliVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:OPONICE: Osobné veci pasažiera Titanicu vystavujú v kaštieli
Miesto natočenia:SR-TO
Dátum natočenia:Utorok 10. apríla 2012 11:00
Dátum vydania:Utorok 10. apríla 2012 16:01
Popis videa:Príbeh potopenia slávneho Titanicu znova ožíva v kaštieli v Oponiciach. Pre verejnosť tu od stredy vystavia osobné veci pasažiera Titanicu, ktorý v kaštieli istý čas prebýval. Ide o amerického miliardára Thomasa Cardezu, ktorý bol blízkym priateľom tunajšieho grófa Henricha Apponnyiho. Na plavbu zaoceánskym parníkom sa vydal práve z Oponíc v okrese Topoľčany, keď sa vracal do rodnej Ameriky. Ako pasažier prvej triedy stroskotanie lode spolu so svojou matkou prežil. Našiel miesto v záchrannom člne, v ktorom bolo spolu s ním 40 osôb napriek tomu, že miesto tu bolo až pre 65 ľudí. Krátko po tretej hodine nadránom 15. apríla 1912 ich vytiahla na svoju palubu loď Carpatia. V Apponyiovskej knižnici v kaštieli v Oponiciach môžu návštevníci vidieť napríklad Cardezove kufre, s ktorými cestoval po svete. Je tu tiež termoska, z ktorej pil čaj počas svojich poľovačiek v Oponiciach, jeho okuliare či písací stroj aj s listom, ktorý písal grófovi Apponyimu.
Súbor a veľkosť:MP4 - 11.21MB
Autor videa:Mária Pietová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.