Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Opozícia chce Špeciálny súd zachrániť ústavným zákonomVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Opozícia chce Špeciálny súd zachrániť ústavným zákonom
Miesto natočenia:Bratislava-NR SR
Dátum natočenia:Utorok 26. mája 2009 11:30
Dátum vydania:Utorok 26. mája 2009 13:11
Popis videa:Opozícia je jednoznačne za pokračovanie Špeciálneho súdu, odmieta predstavu ministra spravodlivosti Štefana Harabina, aby ho nahradili špecializované senáty na všeobecných súdoch. Opozičné strany v piatok predložia do parlamentu návrh ústavného zákona o Špeciálnom súde, ktorý by mal jeho fungovanie dať do súladu s Ústavou. Ústavný súd (ÚS) SR totiž rozhodol, že vznikol protiústavne. Poslanec za KDH Daniel Lipšic na dnešnej tlačovej besede povedal, že nový zákon by mal byť publikovaný v Zbierke zákonov skôr, než vyjde nález Ústavného súdu SR. Parlament by sa ním mohol začať zaoberať na júnovej schôdzi.
Súbor a veľkosť:WMV - 17.87MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.