Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Opozícia chce zmeniť rokovací poriadokVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Opozícia chce zmeniť rokovací poriadok
Miesto natočenia:Bratislava-NR SR
Dátum natočenia:Štvrtok 23. apríla 2009 10:00
Dátum vydania:Štvrtok 23. apríla 2009 11:18
Popis videa:Opozícia chce poriadok v zákonoch, požaduje preto obmedziť podávanie pozmeňujúcich návrhov. Po novom by poslanci mali mať zakázané dopĺňať novely tak, že do nich vložia paragrafy, ktoré s ňou nesúvisia. V súčasnosti môžu dávať pozmeňujúce návrhy bez akýchkoľvek obmedzení. Zákaz presadzujú Tomáš Galbavý, Peter Miššík (obaja SDKÚ-DS) a Daniel Lipšic (KDH), ktorí navrhli novelu zákona o rokovacom poriadku. Cieľom predkladateľov je odstrániť nežiaducu prax. „Z poslancov sa niekedy stávajú pašeráci, ktorí sa načierno snažia meniť zákony,“ povedal Galbavý. Zároveň zdôraznil, že taká prax je škodlivá a v rozpore s princípmi právneho štátu.
Súbor a veľkosť:WMV - 17.76MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.