Video.SITA.sk

Video > Svet

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITA



Svet

Oslavy veľkonočného trojdnia vo svete



VAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Oslavy veľkonočného trojdnia vo svete
Miesto natočenia:Izrael, Filipíny
Dátum natočenia:Sobota 11. apríla 2009 12:00
Dátum vydania:Sobota 11. apríla 2009 12:01
Popis videa:Tisícky veriacich z celého sveta si v Jeruzaleme v rámci tradičnej krížovej cesty pripomenuli utrpenia Ježiša Krista. Podľa kresťanskej tradície prešiel Ježiš pred asi 2000 rokmi s ťažkým krížom na pleciach Cestou bolesti a potom ho ukrižovali na vrchu Golgota. Viacero pútnikov absolvovalo 14 zastávok namáhavej cesty k Chrámu Božieho hrobu, postaveného na mieste, kde starí Rimania Ježiša popravili. Veľký noc oslavujú aj na Filipínach. Podľa tradície sa v tomto čase muži bičujú žiletkami a inými ostrými predmetmi a dokonca sa dávajú pribíjať na kríž, aby si týmto spôsobom uctili umučenie Ježiša Krista. Cirkevní predstavitelia sa však od týchto krvavých praktík dištancujú a tvrdia, že namiesto turistickej atrakcie, by mali veriaci skôr v tichu rozjímať nad udalosťami Veľkej noci. Dnes budú po západe slnka obrady Bielej soboty. Tento deň je oslavou Kristovho zmŕtvychvstania. Katolícka cirkev teda slávi vigíliu už ako radostnú slávnosť vzkriesenia, znovu sa rozozvučia zvony, ktoré od štvrtka večera mlčali. V kostoloch zaznie po 40-dňovej prestávke aj víťazný spev Aleluja!
Súbor a veľkosť:WMV - 16.03MB
Autor videa:AP
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.