Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Otvorenie letnej sezóny na hrade ĽubovňaVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Otvorenie letnej sezóny na hrade Ľubovňa
Miesto natočenia:Stará Ľubovňa
Dátum natočenia:Nedeľa 29. apríla 2012 15:00
Dátum vydania:Nedeľa 29. apríla 2012 20:39
Popis videa:Hrad Ľubovňa otvoril ako prvý zo spišských hradov letnú turistickú sezónu. Ľubovnianske múzeum tohto roku po prvýkrát sprístupňuje pre širokú verejnosť sakristiu v hradnej kaplnke sv. Michala Archanjela, ako aj podzemie kaplnky, kde sú umiestnené kópie poľských korunovačných klenotov. V kaplnke múzeum zároveň prezentuje zreštaurovaný hlavný oltár. Celý rok 2012 sa bude podľa riaditeľa Ľubovnianskeho múzea Dalibora Mikulíka niesť v znamení 360 rokov trvajúceho poľského zálohu spišských miest, ktorý trval od roku 1412 do roku 1772. Už o tri týždne, 19. mája, počas Noci múzeí a galérií Ľubovnianske múzeum sprístupní aj zrekonštruovaný renesančný palác na hrade Ľubovňa.
Súbor a veľkosť:MP4 - 24.4MB
Autor videa:Rastislav Ovšonka
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.