Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Podtatranské múzeum zreštaurovalo najstaršie knihyVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Podtatranské múzeum zreštaurovalo najstaršie knihy
Miesto natočenia:Poprad
Dátum natočenia:Štvrtok 29. marca 2012 16:30
Dátum vydania:Štvrtok 29. marca 2012 18:13
Popis videa:Podtatranské múzeum v Poprade zreštaurovalo tri najstaršie knihy zo svojho historického knižničného fondu. Ide o dva diely Biblie z rokoch 1506 a 1507 a kniha saského práva z roku 1517. Dnes všetky tri zreštaurované knihy predstavila verejnosti reštaurátorka Alexandra Šamková. V obnove a zachovaní historických kníh chce múzeum pokračovať aj v budúcnosti. V muzeálnej knižnici je ešte 10 kníh zo 16. storočia, ktoré vyžadujú reštaurátorský zásah.
Súbor a veľkosť:MP4 - 18.97MB
Autor videa:Rastislav Ovšonka
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.