Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Posledná rozlúčka s dirigentom Adolfom VykydalomVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Posledná rozlúčka s dirigentom Adolfom Vykydalom
Miesto natočenia:BA-SND
Dátum natočenia:Piatok 17. apríla 2009 12:00
Dátum vydania:Piatok 17. apríla 2009 17:01
Popis videa:V historickej budove SND sa dnes konala posledná rozlúčka so slovenským dirigentom Adolfom Vykydalom. Najvýznamnejšie úspechy dosiahol Adolf Vykydal pri interpretácii závažných partitúr klasikov hudby dvadsiateho storočia – baletných, ale aj slúžiacich ako podklad baletného stvárnenia: Svätenie jari, Skýtska suita, Čarodejná láska, Američan v Paríži, Romeo a Júlia, Vták ohnivák, Bolero, Petruška, Špalíček, Dafnis a Chloe, Ikaros, Gajané, Spartakus, Zvonár z Notre Dame, Labutie jazero, Giselle, Spiaca krásavica, Don Quijote, Bachčisarajská fontána, Márna opatrnosť, Coppélia, Chopiniana, Ples kadetov, Luskáčik a mnohé iné. Medziiným exceloval tiež ako dirigent opery Rigoletto.
Súbor a veľkosť:WMV - 25.04MB
Autor videa:Dominika Miklošíková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.