Video.SITA.sk

Video > Svet

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASvet

Posledná rozlúčka s obeťami talianskych zemetraseníVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Posledná rozlúčka s obeťami talianskych zemetrasení
Miesto natočenia:Taliansko
Dátum natočenia:Piatok 10. apríla 2009 23:00
Dátum vydania:Piatok 10. apríla 2009 23:09
Popis videa:Pápež Benedikt XVI. dnes vyzval tých, čo prišli pri zemetrasení v Taliansku o svojich blízkych či o strechu nad hlavou, aby boli statoční a nevzdávali sa nádeje. Jeho posolstvo prečítali na úvod hromadného pohrebu 205 obetí zemetrasenia. Pred rakvami uloženými v radoch, z ktorých mnohé boli pokryté kvetmi a fotografiami mŕtvych, sa v horskom meste Aquila zišli tisíce smútiacich. Malé rakvy detí, v mnohých prípadoch s ich obľúbenými hračkami navrchu, boli položené na truhlách s pozostatkami ich rodičov. Vlajky v celom Taliansku boli dnes spustené na pol žrde, na obchodoch boli sčasti stiahnuté okenice alebo vypnuté svetlá a dopravní policajti si neobliekli svoje jasnofarebné vesty. Pohreb si vyžadoval udelenie výnimky, pretože omša sa zvyčajne v katolíckych kostoloch na Veľký piatok neslúži.
Súbor a veľkosť:WMV - 17.41MB
Autor videa:AP
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.