Video.SITA.sk

Video > Zdravie

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITAZdravie

Prasacia chrípka sa oddnes volá neznámy chrípkový vírusVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Prasacia chrípka sa oddnes volá neznámy chrípkový vírus
Miesto natočenia:Bratislava-Úrad vlády SR
Dátum natočenia:Streda 29. apríla 2009 12:30
Dátum vydania:Streda 29. apríla 2009 13:20
Popis videa:Chrípka, ktorej sa doteraz hovorilo prasacia, má nový názov, na ktorom sa doholi odborníci na medzinárodnej úrovni. "Bude sa to volať Novel flu virus, čiže nový chrípkový vírus, práve preto, aby sa neškodilo prasatám, ktoré za to nemôžu," povedal po rokovaní vlády minister zdravotníctva Richard Raši. Vládny kabinet na rokovaní informoval, že na Slovensku k danej hodine nebol žiadny potvrdený výskyt tohto vírusu. Vo štvrtok sa stretnú ministri, hlavní hygienici jednotlivých štátov a odborníci na epidemiológiu, kde sa dohodne spoločný postup pre všetky krajiny Európskej únie. "Aj my sa týmito odporúčaniami budeme riadiť, dodal Raši. Hlavný hygienik SR Ivan Rovný uviedol, že už všetky rezorty požiadali o súčinnosť a lekárov inštruovali, aby posilnili epidemiologickú bdelosť u akútnych respiračných ochorení chrtípky a chrípkových ochorení a aby nezabudli na nutnosť zisťovania cestovateľskej anamnézy.
Súbor a veľkosť:WMV - 8.79MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.