Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Proti búraniu PKO prostestujú aj občianski aktivistiVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Proti búraniu PKO prostestujú aj občianski aktivisti
Miesto natočenia:BA-PKO
Dátum natočenia:Utorok 14. apríla 2009 16:00
Dátum vydania:Utorok 14. apríla 2009 16:11
Popis videa:Spoločnosť Henbury Development dnešný začiatok búracích prác odôvodnila tým, že má na to právo a platné povolenie. Potheová zdôraznila, že začiatkom marca poslala v tejto súvislosti výzvu Starému Mestu a zároveň hlavnému mestu, aby vypratalo priestory PKO. Stanovisko spoločnosti sa však líši od tvrdenia hlavného mesta. Občianski aktivisti upozorňujú, že búracie povolenie vydala mestská časť Staré Mesto, na území ktorej sa PKO nachádza, mestu, a nie spoločnosti Henbury Development. "O predĺženie povolenia môže požiadať len hlavné mesto. Bolo by to však nelogické, keby o to požiadalo, keďže je proti búraniu," povedala občianska aktivistka Elena Pätoprstá. Ľubica Trubíniová z občianskej iniciatívy Bratislava otvorene označila súčasnú situáciu za brutálny cynizmus a absolútne pohŕdanie, a konanie investora za barbarské. Občianski aktivisti uvažujú nad tým, či v prípade PKO nejde aj o zákulisné hry.
Súbor a veľkosť:WMV - 18.18MB
Autor videa:Dominika Miklošíková
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.