Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

R. FICO: Voľby do EP môžu byť hanbou všetkých EurópanovVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:R. FICO: Voľby do EP môžu byť hanbou všetkých Európanov
Miesto natočenia:Bratislava-MZV SR
Dátum natočenia:Utorok 28. apríla 2009 10:00
Dátum vydania:Utorok 28. apríla 2009 14:21
Popis videa:Premiér Robert Fico požiadal ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, aby využil čas do volieb do Európskeho parlamentu (EP) začiatkom júna na mobilizáciu voličov. Podľa premiéra hrozí EÚ hanba o desať percent nižšej účasti ako pri minulých eurovoľbách. Pripomenul, že prieskumy v únii ukazujú len 30 percent obyvateľov, ochotných hlasovať za nových europoslancov. „Musíme sa spýtať, či to mienime akceptovať,“ povedal Fico na výročnej konferencii zahraničnej politiky v Bratislave. „Ak takáto významná inštitúcia skončí s účasťou niekde okolo 30-tich percent na celoeurópskej úrovni – nemám teraz absolútne žiadnu odvahu konštatovať odhady na Slovensku, ale myslím si, že po piatich rokoch v Európskej únii by to mohlo byť viac, ako to bolo pri prvých voľbách do Európskeho parlamentu, bude to hanba všetkých nás Európanov, bude to hanba každého jedného individuálneho štátu,“ vyhlásil premiér.
Súbor a veľkosť:WMV - 13.89MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.