Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Renkonštrukcia Zámku Vígľaš na kongresový hotelVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Renkonštrukcia Zámku Vígľaš na kongresový hotel
Miesto natočenia:DT a BB, SR
Dátum natočenia:Štvrtok 6. mája 2010 08:00
Dátum vydania:Pondelok 10. mája 2010 16:49
Popis videa:Rekonštrukcia Vígľašského zámku v okrese Detva, národnej kultúrnej pamiatky, prebieha pod stálym dohľadom pamiatkarov a archeológov a všetky doterajšie zásahy vrátane búracích prác boli povolené a odôvodnené. Uviedol to pre agentúru SITA riaditeľ Krajského pamiatkového úradu v Banskej Bystrici Miroslav Sura s tým, že teraz sa realizuje prvá fáza obnovy zámku, ktorá spočíva v jeho vyčistení, statickom zabezpečení a zastrešení. Rozobrali sa niektoré časti múrov zámku, ktoré staticky nevyhovovali budúcemu krovu strechy. Prebúranie hradieb - západne od vstupnej veže a v skalnom masíve na južnej strane druhého, východného nádvoria - bolo podľa Suru nevyhnutné pre prejazd ťažkej stavebnej techniky, ale urobilo sa na miestach, kde by sa hradby museli podľa odporúčaní statika aj tak rozobrať a znova postaviť. Zrúcaninu zámku Vígľaš rekonštruuje a prestavuje na kongresový hotel súkromná firma Zámok Vígľaš. Hotel má byť hotový do konca roka 2012. Kongresová sála však nebude, ako počítal pôvodný projekt, v podzemí prvého, západného nádvoria zámku, ale na mieste súčasného skalného brala, ktoré z južnej strany ohraničuje druhé, východné nádvorie zámku.
Súbor a veľkosť:WMV - 24.4MB
Autor videa:Peter Chlebana
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.