Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Reštaurátori vynovili oltár v kostole sv. Kríža v KežmarkuVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Reštaurátori vynovili oltár v kostole sv. Kríža v Kežmarku
Miesto natočenia:Kežmarok
Dátum natočenia:Piatok 6. mája 2011 11:00
Dátum vydania:Piatok 6. mája 2011 13:33
Popis videa:Takmer šesť rokov trvalo reštaurovanie hlavného oltára v kostole sv. Kríža v Kežmarku. Ústredná plastika Ukrižovaného Krista pochádza od Majstra Pavla z Levoče. Celý oltár je "skladačkou" od gotiky cez renesanciu až po neogotiku 19. storočia. reštaurátori vrátili maľbám a plastikám pôvodnú gotickú podobu. Obnovu oltára v hodnote 175 000 eur financovala miestna rímskokatolícka farnosť. Práce vykonali reštaurátori z Oblastného reštaurátorského ateliéru v Levoči.
Súbor a veľkosť:WMV - 27.75MB
Autor videa:Rastislav Ovšonka
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.