Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

ROHOV: Zadlžená obec si požičiava od vlastných obyvateľovVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:ROHOV: Zadlžená obec si požičiava od vlastných obyvateľov
Miesto natočenia:Rohov
Dátum natočenia:Štvrtok 5. apríla 2012 20:00
Dátum vydania:Pondelok 9. apríla 2012 10:00
Popis videa:Záhorácka obec Rohov si v zúfalej finančnej situácii požičiava peniaze od vlastných obyvateľov. Obecné zastupiteľstvo už odsúhlasilo prijatie takýchto pôžičiek vo výške 10 500 eur. Poslanci posledné dva mesiace len rátali nezaplatené faktúry a dlhy, ktoré im zanechal bývalý starosta. Juraj Králiček odstúpil z funkcie 31. januára tohto roku, vďaka čomu sa vyhol odvolávaniu. Rohovčania požičiavajú samospráve s dvojpercentným ročným úrokom. ,,Je to pre nás veľmi výhodná pôžička. Penále a exekúcie by nás stáli oveľa viac. Prvých 5500 eur od nášho občana sme použili na splatenie dlhu Sociálnej poisťovni, ktorá na nás uvalila už niekoľko exekúcií,“ vysvetľuje poslanec obce Roman Ravas.
Súbor a veľkosť:MP4 - 21.2MB
Autor videa:Pavol Machovič
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.