Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

SaS tvrdí, že jej opatrenia prinesú 2,6 mil. eur do rozpočtuVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:SaS tvrdí, že jej opatrenia prinesú 2,6 mil. eur do rozpočtu
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Pondelok 19. apríla 2010 11:00
Dátum vydania:Pondelok 19. apríla 2010 12:29
Popis videa:Dopady volebného programu strany Sloboda a Solidarita (SaS) na verejné rozpočty v roku 2011 budú 2,6 milióna eur. Tvrdia to predstavitelia strany, ktorí na dnešnej tlačovej besede predstavili doplnený volebný program s výpočtom dopadov 31 opatrení. "Je to historicky prvé ocenenie všetkých opatrení vo volebnom programe," vyhlásil Jozef Kollár z volebného tímu SaS. Ako uviedol, zamerali sa na tie, ktorých dopad je vyšší ako milión eur. "SaS nechce hovoriť iba o tom, čo treba urobiť, aby sa zlepšil život na Slovensku, ale aj koľko to bude stáť a odkiaľ zobrať na to prostriedky," povedal. Najviac by do budúcoročného štátneho rozpočtu mali z volebného programu SaS doniesť protikorupčné opatrenia a transparentné obstarávanie, od ktorých očakávajú 400 miliónov eur. Dvesto miliónov by sa podľa predstaviteľov strany dalo ušetriť zrušením investičných stimulov a vyše 127 miliónov eur by získali presunom fondov Európskej únie do infraštruktúry namiesto do súkromného sektora. Naopak, najdrahším opatrením v tabuľke je zavedenie cirkevnej a asignačnej dane, ktoré by z budúcoročného rozpočtu ukrojili 210 miliónov eur. Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka by to znamenalo rozdelenie súčasnej 19-percentnej dane na dve položky, pričom 18-percent by naďalej išlo do štátneho rozpočtu, no jedno percento by išlo na financovanie cirkví. "Chceme tým dosiahnuť nezávislosť cirkví od štátu," vysvetlil. Takmer 182 miliónov eur zo štátneho rozpočtu by si vyžiadalo navrhované zavedenie voľnočasových poukazov a 126 miliónov zrušenie minimálnych odvodov. "Sú to kvalifikované odhady," ozrejmil Sulík, ako k číslam dospeli. Podľa neho sú pomerne presné a pri väčšine vedia doložiť, ako ich vyrátali. "Je to vec, ktorá podlieha verejnej kontrole," pripomenul ďalší z členov volebného tímu SaS Daniel Krajcer.
Súbor a veľkosť:WMV - 24.2MB
Autor videa:Janka Harmadyová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.