Video.SITA.sk

Video > Svet

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASvet

Severná Kórea odpálila kontroverznú raketuVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Severná Kórea odpálila kontroverznú raketu
Miesto natočenia:Severná Kórea
Dátum natočenia:Nedeľa 5. apríla 2009 12:00
Dátum vydania:Nedeľa 5. apríla 2009 13:00
Popis videa:Severná Kórea dnes odpálila kontroverznú raketu, o ktorej tvrdí, že ide o telekomunikačný satelit. Podľa Spojených štátov, Japonska a Južnej Kórei však išlo o test rakety dlhého doletu. Americké ministerstvo zahraničných vecí už vyhlásilo, že Pchjongjang porušil rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN, ktorá zakazuje krajine balistické aktivity a teda mu hrozia sankcie. Washington označil severokórejské odpálenie rakety za provokatívny čin, ktorý núti USA prijať také kroky, ktoré Pchjongjangu ukážu, že nemôže beztrestne ohrozovať iné krajiny. Ostrý protest zverejnilo tiež Japonsko, ponad ktorého územie raketa preletela. Krok KĽDR označili tamojší politickí činitelia za ”krajne poľutovaniahodný” a dodali, že aj keby bola strela skutočne len raketou s telekomunikačným satelitom, porušila by tým Severná Kórea rezolúciu OSN.
Súbor a veľkosť:WMV - 16.5MB
Autor videa:AP
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.