Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

SLNKO V SIETI: Vladimír Balko nečakal päť cien pre Pokoj v dušiVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:SLNKO V SIETI: Vladimír Balko nečakal päť cien pre Pokoj v duši
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Streda 28. apríla 2010 15:00
Dátum vydania:Streda 28. apríla 2010 15:08
Popis videa:Tvorcovia snímky Pokoj v duši (2009) mali v utorok večer viacnásobný dôvod oslavovať. Slovenská filmová a televízna akadémia im udelila päť cien Slnko v sieti, a to v kategóriách Najlepší hraný film, najlepší mužský herecký výkon v hlavnej a vedľajšej úlohe, Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe a Najlepší kameramanský výkon. Aj keď režisér Vladimír Balko čakal podľa vlastných slov výhru vo dvoch - troch kategóriách, hlavná cena, teda pre najlepší hraný film, medzi jeho tipmi nebola. "Doma je to najťažšie, doma je to také, že ten rybník je strašne zahustený. Ja som to vôbec nečakal, priznám sa, vôbec," povedal krátko po slávnostnom udeľovaní národných filmových cien. V kategórii Najlepší hraný film ho totiž nominovali spolu s titulmi Líštičky (2009) a národným kandidátom na Oscara Nedodržaný sľub (2009), čo bola podľa režiséra silná konkurencia. "Ja som si povedal, že fajn, bude to príjemný večer, stretneme sa s ľuďmi. Tipoval som, že vyhrá Attila (Mokos), že vyhrá kamera," doplnil a päťnásobný úspech označil za "veľké prekvapenie". Ďalšie dve ceny za herecké výkony, ktoré za vedľajšie úlohy získali Helena Krajčiová a Roman Luknár, nečakal. "Ale som rád," dodal. Vladimíra Balka však mrzí jedna nepremenená nominácia - a to v kategórii Najlepšia pôvodná filmová hudba, v ktorej sa o cenu uchádzal za Pokoj v duši Michał Lorenc. Sošku si nakoniec odniesol Michal Novinski za Nedodržaný sľub. "To ma dosť mrzí, lebo to som práve čakal, že asi to dostaneme. ... Hudba má odozvu aj v zahraničí ... Neviem posúdiť tie ostatné, ja nie som hudobník," uviedol.
Súbor a veľkosť:WMV - 14.42MB
Autor videa:Janka Harmadyová
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.