Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

SLOBODA ZVIERAT: Protestujú proti vyvážaniu živých jahniatVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:SLOBODA ZVIERAT: Protestujú proti vyvážaniu živých jahniat
Miesto natočenia:SR - BA
Dátum natočenia:Štvrtok 1. apríla 2010 12:40
Dátum vydania:Štvrtok 1. apríla 2010 14:03
Popis videa:Sloboda zvierat dnes protestovala pred ministerstvom pôdohospodárstva proti každoročným vývozom jahniat na veľkonočné trhy, predovšetkým do Grécka a Talianska. "Usilujeme sa o to, aby transporty boli ukončené a zvieratá zabíjané na domácich bitúnkoch a vyvážané bolo hotové mäso," uviedol Kamil Kandalaft zo Slobody zvierat. Každoročne v týchto dňoch Slovensko vyváža tisíce čerstvo odstavených jahniatok vo veku 8 - 12 týždňov. V preplnených kamiónoch podľa Slobody zvierat zomierajú od smädu, hladu, prehriatia, na následky zranení a celkového vyčerpania. Tie čo prežijú, často končia na pochybných bitúnkoch. . V otvorenom liste Sloboda zvierat ministra pôdohospodárstva Vladimíra Chovana žiada, aby sa "zasadil za ukončenie diaľkových transportov mláďat a nahradenie obchodu so živými zvieratami a obchodom so živočíšnymi produktmi".
Súbor a veľkosť:WMV - 33.92MB
Autor videa:Ján Lőrincz
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.