Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Spomienka na prvý transport do OsvienčimuVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Spomienka na prvý transport do Osvienčimu
Miesto natočenia:Osvienčim
Dátum natočenia:Piatok 23. marca 2012 15:00
Dátum vydania:Sobota 24. marca 2012 09:00
Popis videa:Pred 70 rokmi odišiel z Popradu prvý transport so židovskými ženami a dievčatami do koncentračného tábora Osvienčim. V prvej tisícke žien v tomto transporte bola aj Edita Grosmanová. Tá sa v sobotu vrátila do Osvienčimu, aby si uctila pamiatku tých, ktorí v koncentračných táboroch zahynuli. Pamiatku obetí si do Osvienčimu prišla uctiť aj premiérka Iveta Radičová a podpredseda vlády Ján Figeľ. V mimoriadnom vlaku, ktorý v sobotu ráno vyrazil z Popradu boli aj slovenskí študenti, ktorí mali možnosť vidieť koncentračné tábory Osvienčim (Auschwitz) a Brezinka (Birkenau).
Súbor a veľkosť:MP4 - 27.34MB
Autor videa:Rastislav Ovšonka
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte MP4 je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.