Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Spomienka na vznik SR sa zmenila na predvolebný mítingVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Spomienka na vznik SR sa zmenila na predvolebný míting
Miesto natočenia:SR-BA
Dátum natočenia:Nedeľa 14. marca 2010 19:00
Dátum vydania:Nedeľa 14. marca 2010 19:48
Popis videa:Na predvolebný míting Mariána Kotlebu a jeho strany sa dnes na Martinskom cintoríne v Bratislave zmenila spomienka na vznik Slovenskej republiky z rokov 1939 až 1945 pri symbolickom hrobe jej prezidenta Jozefa Tisa. Slovenský Snem jej vznik odsúhlasil 14. marca 1939. V minulosti sa spomienka na vznik Slovenského štátu niesla v sentimentálnom nádychu spomienok na ekonomický blahobyt a oslavu Tisa. Rečníkmi pri hrobe boli pamätníci doby a jeho žiaci. Dnes mal hlavné slovo Kotleba. Kotleba v prejave kritizoval Slovenskú národnú stranu. Za najväčších zradcov slovenského národa a národovcov označil predsedu SNS Jána Slotu a jeho prvú podpredsedníčku Annu Belousovovú, ktorú nazýval jej rodným menom Malíková. Podľa Kotlebu, SNS nezastupuje slovenský národ. Zdôraznil, že predstaviteľov SNS spája len biznis. Kotlebov prejav viackrát prerušil približne 500-členný dav skandovaním hesiel ako "Hanba Slotovi“ alebo "Zlodeji“. Kotleba tiež kritizoval predstaviteľov SNS, že nikdy neprišli k Tisovmu hrobu. Podľa neho treba všetko spraviť preto, aby sa SNS nedostala do Národnej rady SR. Alternatívu pre voličov má ponúknuť jeho strana Ľudová strana – Naše Slovensko. Kotleba tiež vyhlásil, že aj jeho akcia je namierená proti fašizmu, rovnako ako boli dnes akcie v centre Bratislavy. Fašizmus však vidí v sionizme a agresívnej politike USA, ktorá vraždí ľudí v Iraku, Afganistane, ale aj v bývalej Juhoslávii. Tomuto fašizmu sa chce Kotleba postaviť. V závere prejavu vyzval ľudí, aby volili v júnových parlamentných voľbách jeho stranu.
Súbor a veľkosť:WMV - 29.49MB
Autor videa:Marek Lelovič
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.