Video.SITA.sk

Video > Slovensko

 

SITA Produkty

Webnoviny.sk - aktuálne spravodajstvo priamo do vášho počítača

Foto.SITA.sk - obrazový servis tlačovej agentúry SITASlovensko

Štát presunie časť šrotovného na predajcovVAROVANIE: Zverejnenie, skopírovanie, šírenie alebo iné použitie tohoto videa bez súhlasu agentúry SITA je trestné. Tlačová agentúra SITA môže vymáhať svoje práva súdnou cestou.
Ak máte záujem stať sa odberateľom videoservisu a zverejňovať naše videá na Vašej stránke alebo vo Vašom médiu, zaregistrujte si (platený) prístup do Videoservisu SITA pre cenovú ponuku nás kontaktujte.


Názov videa:Štát presunie časť šrotovného na predajcov
Miesto natočenia:Bratislava-Úrad vlády SR
Dátum natočenia:Streda 1. apríla 2009 13:30
Dátum vydania:Streda 1. apríla 2009 14:22
Popis videa:Štát časť šrotovného presunie na plecia predajcov. Vláda rozhodla, že Ministerstvo hospodárstva SR (MH) poskytne tzv. šrotovné pri kúpe nového motorového vozidla len vo výške 1 000 eur za podmienky, že predajca tiež poskytne zľavu najmenej 1 000 eur. V prvej vlne poskytovania šrotovného pritom štát poskytol šrotovné na jedno motorové vozidlo až vo výške 1 500 eur za predpokladu, že predajca dal na šrotovné ďalších 500 eur. "Šrotovné ukázalo predajcom určitý návod, ako sa dá aj v čase krízy zabezpečiť predaj dostatočného množstva vozidiel. Myslíme si, že je teraz na predajcoch a na trhovom prostredí, aby sa vysporiadali s novými podmienkami, a po skončení šrotovného majú návod akým spôsobom si môžu zabezpečiť predaj nových vozidiel za súčasného vyraďovania starých vozidiel, ktoré sú v kvázi konkurenciou pre tento predaj," vysvetlil na stredajšej tlačovej besede po rokovaní vlády minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek.
Súbor a veľkosť:WMV - 23.29MB
Autor videa:Richard Kramarik
Podmienky licencie:1
Stiahnite video:Video vo formáte WMV je dostupné na stiahnutie len prihláseným odberateľom. Prosím, prihláste sa do systému vpravo hore alebo sa zaregistrujte a aktivujte si službu download.